Siste uken har jeg og Sid gått våre vante turer i nabolaget, men i dag ble det en lengre tur igjen.
I strålende solskinn startet Tone, Sid, Gry og jeg dagens tur fra Tjørveneset. Bølgene slo godt mot moloen på Borhaug i det vi la på vei. Sid er nok mest vant til å gå i skogsterreng, men han ser virkelig ut til å trives med å gå langs kysten også.
Selv om vi har gått langs sjøen i hele dag, er det endel variasjon i terrenget og underlag. Det er mange fine viker og bukter, vi krysser beitemark, og går over ett nedlagt skytefelt, som militæret hadde her tidligere.
Det er virkelig ett yrende fugleliv her nå, hit til Lista kommer det jo masse trekkfugler sørfra nå, og de synes godt i landskapet, ofte store svermer av syngende fugler, både små og de litt større. Vi gikk forbi ett flott andepar blandt annet, disse kan jeg ikke huske å ha sett før, nemlig gravand.
Etter noen kilometer i sol og fint vær, trakk tåka innover, og lufta kjentes kaldere med en gang. Den var litt til og fra, og mot slutten var været like fint igjen.
Det ble tid til ett par kaffestopp i sola, og når vi kom til Kviljoodden, var det tid for en matbit også. Fint å sitte i lune sanddyner og bare nyte sjølufta og det fine lyset.
Vi passerte Havika og Haugestranda også, før vi til slutt etter 16 kilometer endte opp på Husebysanden, og Alcoaparken. 
Ikke så mange høydemeterene denne gangen, men en lang flott tur! Her en turens høyeste «topp», Skiphaugen (21 moh).
Her en video som viser hvor fint det er langs kysten her på Lista:
Ha en fortsatt fin søndagskveld:-)

