I dag var det sjeldent fint høstvær her hos oss! Mye sol, vindstille og fin temperatur, men det har vært kaldt i natt, det lå rim i gresset. Da er det bare å pakke tursekken og komme seg ut!
Turen vi gikk i dag gikk vi også i vår. Med de fine høstfargene og det flotte været ble det en ny flott opplevelse med turen opp til de 3 varder.
Vi ga oss god tid og stoppet ofte for å få med oss mest mulig av den fine naturen på stien oppover. Det var liv i elva som renner ned fra Åljersvatn.
Fin å gå langs vannet, som lå speilblankt i dag.
Oppe på toppen ved vardene tok vi et kaffestopp og nøt utsikten.
Mens vi satt der kom det en annen turgårer med sin elghund. Tara syntes det var stas å få hilse på og leke med en av samme rase.
På vei ned stoppet vi og koste oss med niste og drikke, og fikk med oss solstrålene før det begynte å skye til litt.
Slike flotte høstdager er godt å ta med seg før det blir kaldere og vinteren kommer.
Her en video fra dagens tur:
Ha en fin søndagskveld:-)

