Sommerturen 2023 – dag 18

Det går mot slutten på denne ferien. Fredag reiser vi hjem til Vanse igjen, men inntil det er vi på Ljosland.Tone måtte reise hjem i dag, så nå er det bare Tara, Gry og jeg som er her.

Været her har blitt adskillig bedre enn det har vært de siste dagene, og sola har faktisk tittet så vidt frem noen ganger i dag, selv om vi også har hatt korte regnbyger.

Det ble en liten tur i dag også, stort sett utenfor sti. Vi gikk på skogsbilvei den korte veien til brua over elva nedenfor Grytåtjønn.

Derfra ble det mye bushing. Først langs deler av Grytåtjern.

På den andre siden av tjernet så vi en gammel bu, og den fikk vi lyst å se på. Så da ble det bushing videre til vi fant den gamle bua.

Er usikker på hva den ble brukt til en gang i tiden, men tipper den ble satt opp i forbindelse med jakt og fiske?

Selv om den er veldig forfalt et det ikke vanskelig å se at det var dyktige håndverkere også før i tiden. Det var også gravert navn, sikkert på brukere, på veggene inne i bya.

Derfra gikk vi i ulendt terreng oppover til vi kom til en nesten gjengrodd sti som vi fulgte tilbake.

Vi tok dagens kaffestopp på en liten høyde med fin utsikt nedover dalen.

Ha en fin onsdagskveld😃

Legg igjen en kommentar

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..