Tiden går fort. Nå har jeg bodd et halvt år her helt syd i landet. Før jeg dro ble jeg fortalt her er det omtrent ikke snø og kulde. Det stemte ikke helt, selv om det ikke var det store snømengdene.
Det ble også sagt her blåser det bestandig. Jada, det har blåst mye, men som i disse dager har det også vært tilnærmet vindstille perioder her.
Uansett vær og vind, det har vært et fantastisk halvår her på Lista, helt syd i landet! For det som ikke har vært her anbefaler jeg en tur. Her er det mye å oppleve.
Lista er kjent for sine flere kilometer lange strender, hvor bølgene fra Nordsjøen slår inn mot land.
Lista fyr er også et sted man bør ha vært på. Både en stormfull vinterdag og en fin sommerkveld.
Ønsker man litt utsikt er det ikke langt opp til fine utsiktspunkter, hvor du ser langt i flere retninger. Selv har jeg vært på noen av disse. På Listahalvøya finnes det flere av disse, som Storefjellet og Kjelen.
Har fått en viss oversikt over vårt nye nærområde, og Tara, Gry og jeg har allerede gått mange fine turer, men vi har masse mer å ta av. Turene kan du se om i tidligere innlegg her i bloggen, og se på video på YouTube.
I dag drar vi sammen med Tone til Eikerapen for noen dager der. Det kommer jeg tilbake til.
Ha en fin og varm fredag:-)


Det er fint å følge bloggen. Lært mye om områdene du ferdes i. Inspirerende ☀️
LikerLiker