Da er en fantastisk turhelg til Elgheia over. Gårsdagen skrev jeg om i går, ihvertfall frem til etter middagen. Det har vært veldig varm i går og i dag, og med tunge ryggsekker kjentes oppstigningen fra Tævsjøen og opp til Elgheia godt.
Etter middagen i går kveld var det bare å nyte utsikten, og følge med på sola som etterhvert gikk ned langt i vest. 
Det var så fint og varmt at vi holdt teltet åpent, og etterhvert forsvant også overteltet. Med bare myggnetting er det fint å ligge og se på den fine nattehimmelen, og få med seg den fine soloppgangen tidlig på morgenen.
Vanligvis går det i havregrynsgrøt til frokost på slike turer, men denne gangen var frokosten oppgradert til speilegg, bacon og polarbrød.
Helt topp i slike omgivelser!
Etter frokosten var det deilig å ligge i mosen og slappe av litt før nedpakking av campen.
Vi hadde det ikke travelt i dag, for i dag var det mest nedoverbakke ned til Tævsjøen.
Der var det deilig å få skylt seg litt, og luftet tærne, før de siste kilometerne på skogsbilvei tilbake til parkeringen.
Som nevnt var dette første tur med den nye tursekken, som forøvrig heter Bergans Alpinist 110 L, og den svarte absolutt til forventningene. Med denne sekken blir kiloene lettere å bære.
Her en video fra en varm, men flott tur i Aurskog-området:
Ha en fortsatt fin søndagskveld:-)









Rett bak bygget går det en sti videre oppover og inn i Skjettenåsen. Fulgte en blåmerket rundløype, men her var det mange fine stier på kryss og tvers.
Som alle andre steder var det også her trær som nylig har falt ned. Her en frisk og fin furu som dessverre ikke tålte mer av vær og vind.
På grantrærne kommer det nå nye skudd, som nå varer det ikke lenge før det kan lages granskuddgele igjen.
Etterhvert kom jeg ned til Svarttjern, et lite idyllisk vann, omkranset av grønn fin skog.
Tok av før rundløypa var over, og gikk gjennom boligfelt og ned til Fjellhammer.
Fant etterhvert en fin sti langs Fjellhamardammen.
Derfra på gangvei via Lørenskog sentrum, Skåren, Rasta og tilbake til Ellingsrudåsen.