I dag våknet jeg litt for tidlig, men til gjengjeld fikk jeg med meg denne fantastiske soloppgangen! Sovnet igjen, og etter ett par timers søvn var det klart for siste frokost i denne campen. Vi så at et lite regnvær var på vei, så frokosten og pakking av telt og utstyr gikk fort.
Med sekkene på ryggen la vi i vei innover det fine lav og mosegrodde viddene.
Snart var vi oppe på Kletten, en topp på 1039 moh, med en fantastisk utsikt, blant annet til Rondane.
Derfra fulgte vi sti og skogsbilvei ned til bilen. På slutten av veien passerte vi noen av de gamle velholdte gårdene i Vingelen som har resultert i at stedet er blitt utpekt til nasjonalparklandsby.
Så var det klart for å dra til neste basecamp. Vi kjørte Rondaneveien fra Foldal. Tok et stopp ved et utkikkspunkt langs veien, og kikket inn i Rondanepartiet, hvor vi begge har gått flere ganger tidligere.
Etter en god middag på Spitsbergseter og proviantering på Lundes, var vi fremme ved campen på Venabufjellet. Vi er så heldige å ha fått låne av Gry’s venninne Marit, en utrolig koselige hytte rett under Tranbelia. Det passet glimrende når regnet skal styrte ned i natt. Når det har gitt seg gleder vi oss til turer her i dette flotte terrenget.
De mørke skyene er allerede på vei.
Ha en fin søndagskveld😊