Da er jeg i gang med mine turer i Oslo fylke. Planen var å ta med hunden Frida, men det ble vel heller hun som tok med meg. Hun er faktisk 14 1/2 år i dag, men er utrolig sprek!
Etter 4 timer hadde vi tilbakelagt noen krevende kilometer i Østmarka. Dette er i et område jeg har gått en del i tidligere, men i dag ble det mye gåing utefor sti, og dermed nytt terreng.
Vi havnet etterhvert i noen krevende oppoverbakker, men vi kom oss opp. Fordelen med å gå utenfor sti akkurat nå er at vi får gå alene. I disse coronatider er det en del som er ute og går, men de holder seg stort sett på merkede stier.Litt sydøst for Nordre Puttjern stod det pluselig en svær elg inne mellom trærne bare 20-25 meter unna, men før jeg rakk å ta bilde var den borte. Det er ikke ofte jeg opplever slikt på turene mine!
I og med at turen gikk mye utenfor sti er det vanskelig å forklare ruta, men er her et kart over turen i dag:
På slutten av turen passerte vi Nøklevann, et vann jeg gikk mye rundt for mange år siden.
I nordenden av vannet har beverne vært aktive. Der lå det tett i tett med trær de har felt.
Her en video fra dagens tur:
Da er den først turen i Oslomarkene over. Ha en fin onsdagskveld:-)