Hadde håpet at værmeldingen feilet, og at det ble oppholdsvær i dag, men neida! Det har sprutregnet i hele dag. Det er tungt å gå med regntøy, særlig i oppoverbakke, men i dag måtte det på.Her er øverst i terrengen jeg hadde tenkt meg i dag, og jeg kom til høyden til høyre på bildet over. Der valgte jeg å snu. Det begynte å bli litt mye snø å tråkke i, det var bratt, og sikten ble dårligere og dårligere.
Som i de fleste stettsteder her i Vestland er de omgitt av høye fjell. Selv om sikten og været er elendig her nå, ser jeg såpass at jeg forstår at det er flotte turområder også her i Førde. Det var fint å stå der oppe i høyden og se ned mot semtrum, hvor Jølstra renner gjennom byen og ut mot Førdefjorden.Her en video fra dagens meget våte tur:
Etter fjellturen ble det en rask rundtur rundt i sentrum, men det er ikke mye jeg får sett i dette været. Nå gjelder det å tørke det som er vått, og starte pakkingen. Turen her i Vestland fylke er nå helt på tampen.Ha en fin fredagskveld:-)
Jammen er det bratte forhold rundt Førde. Videoen viser hvor flott det kan være en solskinnsdag på tur der.
LikerLikt av 1 person