Planen var å ta en tur opp på Varingskollen i dag, men været var for grått i dag tidlig. Derfor ble det en tur over Romeriksåsen. Det snødde litt på starten av turen, men det ga seg etterhvert, og det ble riktig fint å gå i nysnøen da turvennine Gry og jeg gikk oppover forbi Grytfossen i retning Buvannet og Henivangen.Dette er nok ett fint skiterreng, bare det kommer litt mer snø.Var en liten tur forbi DNTs hytte ved Spikertjern før vi satte kursen innover i skogen i kupert terreng mot Nittebergvangen.
Det var ikke kaldt i dag, men alltid koselig med et bål når man er i marka i denne årstiden, i dag med utsikt mot Ramdalskollen og Ramndalstjerna.
Nista og kaffen smakte ekstra godt med knitringen fra bålet. Fikk også besøk av 2 jegere og 3 hunder. De var på jakt etter elg, som det visstnok er blitt færre av i området de siste årene. Derfra gikk turen i fint skogsterreng nedover mot Strøm i Nittedal. Solen som var varslet uteble, men det ble allikevel er flott tur i fint vinterlandskap.
Her en liten video fra dagens tur:
Ha en fortsatt fin søndagskveld:-)
Hvor lang tid brukte dere på denne turen? Ca antall kilometer?
LikerLikt av 1 person
Gikk ca 10 km og brukte vel omtrent 4 timer. Stoppet en del😊
LikerLikt av 1 person