Fra Kannesteinen til Kråkenes fyr

Da er jeg en tur i min barndoms by Måløy i Vågsøy kommune. I motsetning til da jeg var her i mai i fjor ble det denne gangen skikkelig ruskevær. Og det var bra, for det er slik jeg husker det fra barndommen.

I dag har jeg og min søster Toril vært med vår fetter Hans Ole på en tur rundt på denne flotte øya. Startet i sør ved den flotte Kannesteinen. Den har fått denne formasjonen etter havets «herjing» fra vest gjennom tusener av år.

I nordenden av øya ligger Kråkenes og fyret med samme navn. Oppe på platået kom det et plutselig uvær med kraftig regn og enda kraftigere vindkast. Det første bildet er derfra.

Da vi kom ned til fyret ga regnet seg, men det blåste kraftig. Det var en opplevelse å se bølgene slå inn mot land.

Her en liten video fra turen. Der vil du få et lite inntrykk av hvordan været kan være her vest:

Ha en fortsatt fin helg😊

Ett svar til “Fra Kannesteinen til Kråkenes fyr”

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..

%d bloggere liker dette: