Mens jeg venter på våren

Da ser det ut som våren er satt på vent, men håper at dette været som kom nå ikke blir langvarig.  Mars er mars:-) Det er noen dager siden jeg var i marka nå, og det er fortsatt mye snø der. Det som kom siste døgn har lagt seg som et fint teppe oppå den gamle snøen.

img_6717I dag var det veldig fint å gå til fots, men den nye snøen er litt skummel da den dekker isete steder på stien.  Med gode sko og Snowline isbrodder var det ikke noe problem:-)

img_6762

I fjor under ildforbudsperioden kjøpte jeg BaroCook.  Med den kan jeg lage varm mat på turene uten bruk av propan eller lignende.  Hvordan den fungerer kan du se i videoen under:

Det ble altså varm mat i dag, og den smakte godt.

Ser på YR at vi nå går inn i en litt kald periode, så da er det bare å finne frem trugene igjen.  Krysset skiløyper et par ganger i dag, og de er fine og nypreparerte, så for de av dere som foretrekker ski er det glimrende forhold.

img_6719-effects

Ha en fin onsdagskveld:-)

 

 

 

 

 

 

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..

%d bloggere liker dette: