Etter noen dager med tett tåke skinte sola i dag fra nesten skyfri himmel. Også i Nittedal hvor jeg var i dag, nærmere bestemt i området nord for Rotnes. Linfåningshøgda øst for Holnippeldammen er et rolig og flott turterreng.
Lettgått sti nordover før en ganske bratt nedstigning i nordenden av Holnippeldammen. Dette er nok et vann som er mye besøkt av barnefamilier fra Rotnes. Her er det tilrettelagt for bålbrenning og grilling, og antar at det er fint å bade der om sommeren.
Og i dag var det et fint sted for en kaffepause.
Gikk så på vei nordover og inn på blåmerket sti og gikk samme vei tilbake over Linfåningshøgda. Ikke lange turen altså i dag, men utrolig fin tur.
Før turen tok slutt ble det tid til pannekakelaging. Det smakte godt i dag, med blåbærsyltetøy og solskinn😊
Sist søndag skrev jeg at det for meg ville bli en spennende uke. Denne spenningen er ikke over, men lover å komme tilbake til det 😉
Her en liten video fra dagens tur:
Ønsker deg en fin søndagskveld og fin uke!