Da er jeg på vei over fjellet fra Bergen, med tog.
Har hatt noen fine dager i Vestlandets hovedstad.
Først og fremt for at jeg har vært i bryllup til min kjære sønn og nye svigerdatter. Fint å se to som er så glade i hverandre!
Og selvfølgelig stas å se igjen mitt lille barnebarn og hans storebror William. Nå er blitt en stor gutt på hele 14 måneder. Hvert sekund med han var en opplevelse. Var så heldig å ha Rolf Andreas bords under store deler av bryllupsmiddagen😊
Video:
Denne gangen fikk jeg også tid til å se litt av Bergen. Det er jo en flott by! Joda, det regner mye der og gjorde det også denne gangen, men det var også perioder med fint vær. Fikk sett den fiskebryggen og Tyskerbryggen.
Tok banen opp til Fløien, fin utsikt derfra! Gikk også en liten tur i det fine terrenget der oppe, før jeg gikk ned igjen. En fin tur i sol og regn. Og før toget gikk i dag rakk jeg en tur med gondol opp til Ulriken, sammen med min søster Toril og svoger Arild. I dag var det klarvær og en upåklagelig utsikt.
Vi rakk også en rusletur i de smale smauene i sentrum
Togturen fra Bergen til Oslo byr på mye fin utsikt selv om det er en del tunneler.
Så er det tilbake til Oslo og et «normalt» liv igjen.
Det betyr vel at det blir en tur i marka i morgen.
Ha en fin lørdagskveld😊