Varingskollen rundt

Nok en fin turhelg er over. Etter en fin tur i Rælingen i går gikk turen i dag litt lenger nord, til Varingskollen.

I strålende augustvær startet turen i bunnen av slalåmbakken og en fin sti på 9,5 km går rundt Varingskollen. Dette er en lettgått runde i fint og variert terreng.

Denne løypa går ikke oppom toppen av Varingskollen, men det er bare å ta en avstikker oppom. På toppen var det sol og litt vind, og det passet godt, for nede i skogen var det varmt. Og når været var så fint som i dag ser man langt i alle retninger.

Her en video fra turen opp:

Og som alltid smaker det godt med mat og drikke i naturen.

Under Varingskollen er det nå mye blåbær, så for de som vil ha gode bær til vinteren er det bare å ta med bærplukker og spann og ta en tur hit. Da får du også med en fin opplevelse av fantastiske høstfarger.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..

%d bloggere liker dette: