Av praktiske årsaker må jeg dessverre utsette den planlagte turen langs Rondanestien til neste år. En slik tur krever mye planlegging, så da har jeg bedre tid til det.
Så i år blir det kun kortere turer. Har jo allerede vært på noen, som jeg har skrevet om og fra tidligere.
I fjor hadde jeg med min søster til Veslesmeden i Rondane. I år går turen til Høgevarde i Buskerud.
Gleder meg til å vise henne dette flotte fjellet, den fantastiske utsikten, og den gamle og den nye DNT-hytta som ligger rett under toppen.
Og selvfølgelig håper vi på fint vær og fin sikt!
Jeg var der i fjor og gleder meg til å komme dit igjen.
Ellers er det flere turer som skal gjennomføres i år, men det kommer jeg tilbake til.
Vil også komme med et turtips i dag. Som oftest legger vi det vi trenger å ha med på tur i ryggsekken. Når det er noe vi trenger ligger det som regel nederst i sekken.
Nå har jeg kjøpt poser av forskjellig størrelse, til forskjellig utstyr:
En til mat,bestikk, tallerken o.l.
En til tørre klær
En til opptenningsutstyr
o.s.v
Da er det mye lettere å finne det man trenger og det blir mer orden i sekken.
Disse posene finnes som nevnt i mange forskjellige størrelser. De er vanntette og det et en stor fordel. Ingen tursekker er helt tette, så på denne måten beholder du tursekkinnholdet helt tørt.
Jeg kjøper disse, som det meste jeg kjøper av turutstyr, på XXL. Ønsker du å kjøpe slike poser eller annet turutstyr, er det bare å klikke på XXL- logoen til høyre eller på denne linken.
Da kan du velge om du vil hente pakken i nærmeste XXL-butikk eller få den sendt hjem til deg😊
Jeg gleder meg til Høgevarde 😊☀️
LikerLikt av 1 person
De posene var smarte. Godt tips😊
Søstera vår er jammen heldig☀️
LikerLikt av 1 person