I Pappas fotspor

Jeg har lenge planlagt at årets 17.mai skulle feires i de majestetiske fjellene over Måløy. Det er over 50 år siden jeg som liten gutt gikk turer til Brurahornet og Veten sammen med Pappa, og disse turene har jeg aldri glemt. Derfor ble det en spesiell tur i dag, og mange gode minner dukket opp. De samme vardene stod der, med nye stener på.

Og for 4. dag på rad var været helt fantastisk. Ikke så varmt som de foregående dagene, men det ble allikevel varm nok i de bratte bakkene oppover. Men på denne turen passer det veldig godt med pauser, for utsikten blir mer og mer overveldende for hver høydemeter.

Jeg har skrevet det tidligere, men Måløy og Vågsøy er helt spesielt! Fra toppene Brurahornet, Veten og Gottrøysa får man overblikk over hele øya, langt inn over snødekte fjell mot øst og havet mot vest. Dette er et område jeg ikke kan få fullrost nok, og som jeg anbefaler alle naturinteresserte på det varmeste!

Selv om denne fjellturen er beskrevet som middels/enkel må jeg innrømme at det på enkelte steder kilte i magen. Høye stup er ikke min sterkeste side. Da var det godt å ha med min turvenninne Gry på denne turen. Hun har erfaring fra Besseggen og Romsdalseggen, og det kom godt med i dag.

Da er fjellturene over for denne gang, men min Måløytur er ikke slutt.

Det er mer som skal oppleves😊

Under finner du en liten video fra dagens tur som viser litt fra denne fantastiske turen:

Ha en fortsatt fin 17.mai🇳🇴

2 svar til “I Pappas fotspor”

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..

%d bloggere liker dette: