Det er flere tegn som tyder på det, blant annet den årlige forkjølelsen. Den er for min del nå på retur og i morgen blir det tur igjen.
Selv om snøen ikke har kommet ennå er det bare å innse at de grønne årstidene snart er over for i år. Da er det bare å finne frem skiutstyret og preparere skiene.
Men også tid for å se litt tilbake på denne fottur-sesongen. Det er jo fotturer jeg liker best.
Selvfølgelig er det de 320 kilometerne langs Jotunheimstien som huskes best. Gjennom den fikk jeg se veldig mye norsk natur, selv om jeg er klar over at veldig mye gjenstår.
Videre turene opp til Veslesmeden i Rondane og Høgevarde i Buskerud, og gjensynet med bjørnehiet i Høyjord jeg oppdaget for mange tiår siden.
Og sist men ikke minst alle de noe kortere turene i markene rundt Oslo. De har gitt meg fantastiske opplevelser, både som dagsturer og overnattingsturer med telt og hengekøye.
Selv om det blir turer både til fots og på ski den nærmeste månedene er det klart at jeg ser frem til våren og en ny tursesomg.
Har mange planer for den😊